Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Elektroniczna książka serwisowa? Brak normalnej ksiązki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Elektroniczna książka serwisowa? Brak normalnej ksiązki?

    rafiki, co tak prędko ?

  • #2
    Elektroniczna książka serwisowa? Brak normalnej ksiązki?

    Czy ktoś odbierał ostatnio O3?

    Przy odbiorze dostałem tylko elektroniczną książkę serwisową, w której poza naklejką z kodami nie ma nic. Nie mam tradycyjnej książki serwisowej np. z info o zakresie przeglądów. Czy Wy też tak dostaliście czy czegoś nie dostałem od sprzedawcy?

    Gdzie teraz dowiedzieć się o zakresie przeglądów?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      łap

      Cyfrowa książka serwisowa

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pogranicznik
        to widziałem. Pani na infolinii twierdziła, że niby elektronicznie powinno być coś dostępne, ale nie wiedziała nic więcej i ma oddzwonić do mnie jutro. Ale może ktoś wcześniej coś napisze.
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Aha, więcej nie umiem Ci pomóć w tej sprawie. Na swoją skodę jeszczę czekam ale również będę miał wersję cyfrową książki serwisowej więc jakbyś się czegoś dowiedział, to napisz w tym temacie, jak będziesz miał wolną chwilę.

          Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania swojej Skody

          Komentarz


          • #6
            Re: Elektroniczna książka serwisowa? Brak normalnej ksiązki?

            Zamieszczone przez bob_best
            Gdzie teraz dowiedzieć się o zakresie przeglądów?
            A w instrukcji obslugi nie ma zadnego opisu?

            Komentarz


            • #7
              Re: Elektroniczna książka serwisowa? Brak normalnej ksiązki?

              Zamieszczone przez pejo
              Zamieszczone przez bob_best
              Gdzie teraz dowiedzieć się o zakresie przeglądów?
              A w instrukcji obslugi nie ma zadnego opisu?
              ja nie znalazłem nic
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bob_best
                Zamieszczone przez pogranicznik
                to widziałem. Pani na infolinii twierdziła, że niby elektronicznie powinno być coś dostępne, ale nie wiedziała nic więcej i ma oddzwonić do mnie jutro. Ale może ktoś wcześniej coś napisze.
                hej i masz jakies dodatkowe info - tez mam elektroniczka ksiazke i niebardzo wiem co z tym zrobić a fajnie byłoby mieć to dostępne "fizycznie" do wgladu
                O3 1.2 105KM 6M

                Komentarz


                • #9
                  Ja auto odebrałem 27 stycznia i też mam elektroniczną książkę serwisową.
                  Polega to na tym że przy każdym przeglądzie dostaniemy wydruk który będzie wkładany do tej książki i oprócz tego wszystkie dane będą przechowywane w bazie danych Skody.
                  Nie będzie już tradycyjnych wpisów i pieczątek tylko te wydruki.
                  Gdy zgubimy te wydruki w każdej chwili możemy poprosić w ASO o ponowne wydrukowanie tych wydruków. Takie informacje udzielił mi Sprzedawca podczas odbioru auta. Ma to zapobiec fałszerstwom książek serwisowych.
                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Łabik
                    Ja auto odebrałem 27 stycznia i też mam elektroniczną książkę serwisową.
                    Polega to na tym że przy każdym przeglądzie dostaniemy wydruk który będzie wkładany do tej książki i oprócz tego wszystkie dane będą przechowywane w bazie danych Skody.
                    Nie będzie już tradycyjnych wpisów i pieczątek tylko te wydruki.
                    Gdy zgubimy te wydruki w każdej chwili możemy poprosić w ASO o ponowne wydrukowanie tych wydruków. Takie informacje udzielił mi Sprzedawca podczas odbioru auta. Ma to zapobiec fałszerstwom książek serwisowych.
                    ok, ja to też wiem, ale ja chcę mieć wykaz czynności serwisowych dla kolejnych przeglądów - takie rzeczy kiedyś były w książce, a teraz nie mam nic. Ja chcę takie informacje mieć i dlatego dzwoniłem do SAP. Czekam na odpowiedź.

                    [ Dodano: Nie 16 Mar, 14 13:46 ]
                    Zamieszczone przez oskar12345
                    Zamieszczone przez bob_best
                    Zamieszczone przez pogranicznik
                    to widziałem. Pani na infolinii twierdziła, że niby elektronicznie powinno być coś dostępne, ale nie wiedziała nic więcej i ma oddzwonić do mnie jutro. Ale może ktoś wcześniej coś napisze.
                    hej i masz jakies dodatkowe info - ten mam elektroniczka ksiazke i niebardzo wiem co z tym zrobić
                    nie, jeszcze nie mam odpowiedzi.

                    [ Dodano: Wto 18 Mar, 14 08:03 ]
                    wczoraj miałem telefon z SAP - wg informacji które udzieliła mi Konsultantka - nie ma możliwości sprawdzenia sobie ot tak zakresu czynności serwisowych dla danych przeglądów - dowiemy się dopiero w ASO przed przeglądem. Dla mnie załamka, bo lubię wiedzieć co ma być zrobione - a tak nie mam żadnej możliwości sprawdzenia ASO czy zrobili to co trzeba (dziwnym trafem nie mam zaufania, ciekawe czemu :roll: ).

                    W wątku obok prosiłem o skan tradycyjnej książki - może ktoś wstawi.
                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      nie ma i nie będzie już tradycyjnej książki papierowej dla każdego modelu Skody.
                      SIMPLY CLEVER
                      Wiesz co dobre :-)

                      Moja Maszyna
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Octavianos
                        nie ma i nie będzie już tradycyjnej książki papierowej dla każdego modelu Skody.
                        wiem i dla mnie to beznadzieja. Ja np. chciałbym wiedzieć co obejmuje dany przegląd, ale SKODA nie udziela takich informacji a tutaj też niestety nikt nie wstawił.

                        Może ktoś jednak się pokusi i wstawi normalną książkę z zestawieniem czynności dla danych przeglądów?
                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          W audi zakupionym 20 marca tez nie ma papierowej ksiazki. Ma byc faktura z wykonanych czynnosci. Zatem bedziesz wiedzial co bylo wykonane w aucie. Wedlug mnie dobrze,ze poszli w tym kierunku. Zapobiegnie to handlu piczatkami,ksiazkami. Przed wykonaniem serwisu na pewno Cie poinformuja co i jaki zakres czynnosci bedzie wykonany przy obecnym przebiegu. Nie doszukuj się! Ciesz sie z autka.
                          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez bob_best
                            Zamieszczone przez Octavianos
                            nie ma i nie będzie już tradycyjnej książki papierowej dla każdego modelu Skody.
                            wiem i dla mnie to beznadzieja. Ja np. chciałbym wiedzieć co obejmuje dany przegląd, ale SKODA nie udziela takich informacji a tutaj też niestety nikt nie wstawił.

                            Może ktoś jednak się pokusi i wstawi normalną książkę z zestawieniem czynności dla danych przeglądów?
                            Albo przynajmniej co i przy jakim przebiegu się wymienia, chociaż dla przykładu pasek rozrządu, bo z nim jest różnie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez progressowy
                              W audi zakupionym 20 marca tez nie ma papierowej ksiazki. Ma byc faktura z wykonanych czynnosci. Zatem bedziesz wiedzial co bylo wykonane w aucie. Wedlug mnie dobrze,ze poszli w tym kierunku. Zapobiegnie to handlu piczatkami,ksiazkami. Przed wykonaniem serwisu na pewno Cie poinformuja co i jaki zakres czynnosci bedzie wykonany przy obecnym przebiegu. Nie doszukuj się! Ciesz sie z autka.
                              cieszy mnie Twoje zaufanie do serwisów, ale ja jakoś tak do końca im nie ufam i wolę wiedzieć co powinno być zrobione
                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                              Komentarz


                              • #16
                                Na mnie na pewno nie zarobią, odstrasza mnie brak kompetencji kadry, głównie serwisu. Sorry sam sobie poradzę z wymianą oleju :lol:

                                Komentarz


                                • #17
                                  Czyli można tylko dostać wydruk co zrobili? A nie dowiemy się co powinni zrobić? Beznadzieja.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez ruwado
                                    Czyli można tylko dostać wydruk co zrobili? A nie dowiemy się co powinni zrobić? Beznadzieja.
                                    teraz ponoć coś dają w papierze i chyba tam są takie informacje - ale to tylko mgliście coś mi mówili w serwisie.


                                    Ja liczyłem, że ktoś na forum się pokusi o skan tych kilku stron, ale nie udało mi się doprosić niestety.

                                    A może tym razem się uda i ktoś zeskanuje?
                                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeżeli znajdę chwilę czasu, to jutro po południu wrzucę Scan przeglądu po 30000 km.
                                      Po 60000 jeszcze nie dostałem, mieli w Złomańczuku awarię systemu.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez fario1969
                                        Jeżeli znajdę chwilę czasu, to jutro po południu wrzucę Scan przeglądu po 30000 km.
                                        Po 60000 jeszcze nie dostałem, mieli w Złomańczuku awarię systemu.
                                        Pan z serwisu powiedział mi, że zrobienie przegladu po 30000 km może rzutować na ewentualne spory gwarancyjne. wIęc przegląd robimy zanim licznik pokaże 30 tyś.
                                        Poniżej skan dokumentu, który dostałem po przeglądzie. Nic więcej.

                                        O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja, po wymianie oleju po 15 tys km, oprócz kartki "kompletne poświadczenie" którą pokazał dawidan dostałem kartkę "lista przeglądu"

                                          ]"]Link

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Czyli ta lista przeglądu to jak gdyby plan serwisu - tylko dostajemy go w kawałkach podczas wizyty w ASO
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Masz rację, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Przegląd pierwszy do 30000 km. De facto zrobiłem przy 29xxx.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Czyli wiemy, że nic nie wiemy jeśli chodzi o przeglądy i mamy być skazani na "łaskę" ASO, które wie lepiej co i kiedy zrobić. A co jeśli chce wykonywać przeglądy poza ASO? Skąd uzyskać informację kiedy np wymienić rozrząd lub płyn hamulcowy. Wiem, że są ogólne wytyczne do pewnych wymian jest internet itd ale dlaczego nie znamy oficjalnego stanowiska SKODY jakie są interwały wymian poszczególnych elementów. Cyba, że czegoś nie zrozumiałem z wypowiedzi kolegów...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dla mnie ta instrukcja to jakaś kpina, to, że nie ma nawet rozpiski dotyczącej głupich żarówek to pikuś, ale właśnie informacji o czasie i przebiegu wymiany ważnych części eksploatacyjnych to już przegięcie. Dobrze, że chociaż napisali jak się czyści alcantare, bo bym sobie nie poradził...

                                                  Może dla kogoś kto akurat nie ma pojęcia o autach i mechanice i darzy każde ASO zaufaniem, że tam się znają i zrobią wszystko na czas to nie wada. Ja sobie poradzę, bo pracuje w serwisie, i są różne Autodaty, ESI itd. Jednak dla innych może być to problem i po gwarancji, przydałaby się im informacja, kiedy np ten rozrząd wymienić, świece, itp...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X